שלום רב לכם.

היום ברצוני להסביר מה זה טיפול אוסטיאופתי. זה לא עיסוי, זו התמחות רפואית מקצועית, ולכן פגישה עם אוסטאופת דומה לפגישה עם כל רופא. אנו אוספים תלונות, אנמנזה, היסטוריה רפואית, לומדים את כל הבדיקות שהמטופל עובר. לאחר מכן, אנו מסיקים מסקנות ובנוסף עורכים אבחון אוסטאופתי - אבחון מיוחד.

במידת האפשר, בפגישה הראשונה אנו עושים גם תיקון, טיפול אוסטאופתי. לעיתים, מכיוון שהאבחון עצמו הוא פעולה אוסטאופתית, אנו לא ממליצים לעשות טיפול, תיקון אוסטאופתי ביום זה. מעבירים את זה ליום אחר. לפעמים אנחנו יכולים לעשות את הטיפול הנדרש באותו היום. לפעמים אנחנו נאלצים להסביר לפציינט שזה לא נוכל לעזור לו. לאוסטאופתיה יש היקף משלה של עזרה למטופל מכיוון שאוסטאופתיה עוסקת בהפרעות תפקודיות של דיספונקציה סומטית. לפי הסיווג הבינלאומי, אוסטאופתיה מטפלת בהפרעות תפקוד סומטיות, כלומר בהפרעות תפקודיות בעלות אופי הפיך, לכן קורה שמגיע אלינו מטופל ואנו אומרים לו: "סליחה, לא יכולים לעזור לך" - גם זה קיים. לכן, אחזור לכך שביקור אצל אוסטאופת דומה לביקור אצל רופא אחר, בתוספת אבחון אוסטאופתי וטיפול אוסטאופתי בהתאם.

כאשר אתם מגיעים לפגישה עם אוסטאופת במרפאתנו, אתם מגיעים לבעל השכלה רפואית גבוהה, לרופא. ההתמחות הראשונה שלי היא טראומטולוג אורתופדי.

תיקון אוסטאופתי הוא תיקון עדין, אנחנו לא משתמשים בשיטות מנואליות טראומטיות. טכניקות אוסטאופתיות הן עדינות. הטיפול אינו נמשך זמן רב, כ-10-15 דקות בסך הכל, והוא לא טראומטי. אנחנו עובדים עם הגוף, לא נגדו, עם התהליכים הפיזיולוגיים שבגוף האדם.

בדרך כלל אנחנו עושים כמה טיפולים, 4-5 למישהו ו-10 למישהו אחר, הכל תלוי בפתולוגיה, ואנחנו דנים בזה עם החולה מראש, אנחנו אומרים למטופל מראש מה נעשה.

כל אחד יכול להרגיש את ההשפעה של הטיפול בדרכים שונות - מישהו מרגיש אותה מיד לאחר הטיפול הראשון, מישהו צריך לעבור את כל קורס הטיפולים, ולעתים קרובות קורה שהמטופל מרגיש את התוצאות רק לאחר 2-3 חודשים, כשהגוף משתקם, כי אנחנו עוזרים לגוף להשתקם. אנו עובדים עם הגוף, כך שהמטופל עשוי להרגיש את ההשפעה החיובית בדרכים שונות בהתאם לפתולוגיה ולמטופל עצמו.

ברור שבעבודתנו, כמו כל רופא אחר, אנו מקיימים אינטראקציה עם מומחים אחרים. אנו עובדים בשיתופי פעולה בינתחומיים עם רופאי שיניים, קוסמטיקאים, גניקולוגים, רופאי ילדים, אורתופדים. אינטראקציה בין-תחומית באוסטאופתיה היא אחד העקרונות המרכזיים.

אין צורך בהכנה מיוחדת לביקור אצל אוסתאופט, וגם לאחר הטיפול אין צורך לעשות משהו מיוחד. אם נדרשים הגבלות, אנחנו מדברים עליהן, אבל הן לא גדולות, לא גלובליות. לכן אדם, הן לפני הטיפול והן אחריו מנהל אורך חיים רגיל.

אנו עובדים עם כל הגילאים, מתינוקות ועד קשישים. כמובן שבגילאים שונים אנחנו יכולים לעזור בדרכים שונות בטיפול בפתולוגיות שונות. מישהו יכול להירפא, מישהו ירגיש הקלה, שיפור המצב. לעתים קרובות כאמור עובדים בשיתוף פעולה בין-תחומי עם מומחים אחרים, וכך אנחנו עוזרים למומחים בתחומים אלה לטפל בחולה. בשיתוף הפעולה אנחנו מעניקים טיפול מיטבי למטופלים.